Loading...

Wybór wydarzenia

Lokalizacja: Muzeum Narodowe w Warszawie Zmień
Grupa wydarzeń: OPROWADZANIA Zmień
  • AUTOPORTRETY. CO NAS DEFINIUJE?

    Oprowadzanie wielozmysłowe dla seniorów

    Artysta, który zamierza stworzyć wizerunek własny, musi odpowiedzieć sobie na dwa pytania: kim jest i w jaki sposób chciałby zaprezentować się widzom. Podczas spotkania przyjrzymy się autoportretom polskich twórców współczesnych. Zaskakuje w nich to, jak różnych środków można użyć, aby sportretować siebie. Zgromadzone na wystawie prace mogą stać się inspiracją do zastanowienia się, co nas definiuje.
  • EKSPERCKIM OKIEM

    Chcesz dowiedzieć się więcej o dziełach z kolekcji MNW? A może ciekawi Cię, jak wygląda codzienna praca opiekunów i opiekunek muzealnych zbiorów lub tworzenie kuratorskiej koncepcji wystawy? Zapraszamy na spotkania ze specjalistkami i specjalistami MNW, którzy opowiedzą o wybranych obiektach i swoich ulubionych tematach. To także okazja do zadania nurtujących Was pytań i rozmowy o tworzeniu muzealnych narracji.
  • GUIDED TOURS / EN, UA, DE

    Join us for guided tours of NMW galleries and exhibitions in different languages!
    One Saturday a month, join our educators on a tour of the National Museum’s collection. Discover the fascinating stories about the Museum’s artworks and the extraordinary artists behind them. Explore the museum with us!
  • MAMA, TATA W MUZEUM

    Spotkanie dla rodziców i opiekunów z dziećmi 0–1,5 roku. AKTUALNY PROGRAM CYKLU ZNAJDUJE SIĘ POD ADRESEM: https://www.mnw.art.pl/edukacja/dzieci-rodziny/mama-tata-w-muzeum/
  • OPROWADZANIA PO GALERIACH STAŁYCH

    Oprowadzania po galeriach stałych.
  • OPROWADZANIE KURATORSKIE / AUTOPORTRETY

    Zwiedzanie wystawy z kuratorami wystawy Katarzyną Szydłowską-Schiller i Tomaszem Jeziorowskim.
  • OPROWADZANIE KURATORSKIE / DROGI DO JEROZOLIMY

    Zwiedzanie wystawy z kuratorami wystawy Aleksandrą Sulikowską- Bełczowską i Marcinem Romeyko-Hurko.
  • OPROWADZANIE NIEDZIELNE / AUTOPORTRETY

    Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem z Działu Edukacji MNW.
  • OPROWADZANIE NIEDZIELNE / DROGI DO JEROZOLIMY

    Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem z Działu Edukacji MNW.
  • SPOTKANIE NA WYSTAWIE / AUTOPORTRETY

    Zapraszamy na wieczorne spotkania na wystawach czasowych. To okazja do bliskiego spotkania ze sztuką i uważnego przyjrzenia się wybranym obiektom i tematom. W programie między innymi autorskie oprowadzania tematyczne oraz spotkania z artystkami i artystami.
  • SPOTKANIE NA WYSTAWIE / DROGI DO JEROZOLIMY

    10 maja
    Od ogrodu do muzeum / Piotr Kibort
    Spotkanie w części ekspozycji zatytułowanej „Warszawa – Jerozolima”, poświęcone będzie terenom skarpy wiślanej przy Alejach Jerozolimskich. Uczestnicy poznają genezę nazwy jednej z głównych ulic Warszawy oraz historię terenów przylegających do jej wschodniego odcinka. W XVIII wieku istniały tu ogrody magnaterii i królewska cegielnia, zaś nieopodal rozpoczynała się Kalwaria Ujazdowska. Obecnie jest to jeden z kluczowych obszarów śródmieścia, znaczony obiektami ważnymi w społecznym życiu stolicy.

    24 maja
    Nigdy nie zapomniana. Symbolika Jerozolimy w kulturze żydowskiej / Tamara Sztyma
    Jerozolima to miasto, które od trzech tysiącleci pozostaje duchowym symbolem Żydów, od wieków spaja rozrzucone po świecie żydowskie społeczności. Symbol ten ma wymiar religijny i duchowy, a zarazem etniczny i narodowy. Podczas spotkania przyjrzymy się, w jaki sposób funkcjonował on w religijnym rytuale, a także w dziełach sztuki i artefaktach związanych z innymi sferami żydowskiego życia.

    31 maja
    Jerozolima. Święte miasto islamu / Magdalena Pinker
    Jerozolima uznawana jest za święte miasto trzech religii monoteistycznych, w tym islamu. Celem oprowadzania jest zapoznanie zwiedzających z zabytkami sztuki muzułmańskiej prezentowanymi na wystawie, ze szczególnym uwzględnieniem ich kontekstu religijnego oraz kulturowego. Imponujące płytki z arabską inskrypcją, manuskrypt Koranu oraz urocze lampy to tylko niektóre obiekty opowiadające historię tego niezwykłego miasta od pierwszej połowy VII stulecia po koniec wieku XX.