Loading...

Wybór wydarzenia

Lokalizacja: Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego - KRÓLIKARNIA Zmień
  • ContaKids

    Zajęcia plenerowe, podczas których rodzice z dziećmi będą wzmacniać więź i niewerbalną formę komunikacji. Uczestnicy wykonywać będą różnorodne zadania ruchowe, jak skakanie, rolowanie się, utrzymywanie równowagi.
  • Oprowadzanie choreograficzne po wystawie

    Oprowadzania choreograficzne to zaproszenie do nowych ścieżek interpretacji wystawy o twórczości Aliny Ślesińskiej przez pryzmat współczesnej choreografii. Podczas oprowadzań odbiorcy zachęcani będą do zmiany perspektywy i ruchu w miejscu wystawy – przestrzeni, która na co dzień podlega konkretnym normom. Działaniom towarzyszyć będzie muzyka na żywo.

    26 lipca / 18:00 / Aleksandra Bożek-Muszyńska i Marcin Bożek
    30 sierpnia / 18:00 / Maria Stokłosa
    13 września / 18:00/ Bartosz Ostrowski
    11 października /18:00/ Weronika Pelczyńska, Magda Fejdasz, Natan Kryszk
  • Oprowadzanie po Parku Rzeźby „Rzeźbiarskie Herstorie”

    Oprowadzanie po Parku Rzeźby „Rzeźbiarskie Herstorie”, podczas którego zaprezentujemy prace rzeźbiarek eksponowane w Parku Rzeźby: Aliny Ślesińskiej, Marii Papy Rostkowskiej, Magdaleny Więcek-Wnuk, Krystyny Schwarzer-Litworni, Agnieszki Brzeżańskiej.
  • Oprowadzenie kuratorskie po wystawie "Alina Ślesińska. Szkice przestrzeni"

    Po ekspozycji oprowadzi kuratorka wystawy dr Alicja Gzowska.
  • Oprowadzenie po wystawie "Alina Ślesińska. Szkice przestrzeni"

    W każdą sobotę zapraszamy na zwiedzanie wystawy z przewodniczkami i przewodnikami z Działu Edukacji. Wspólnie obejrzymy wystawę, poznając różnorodną twórczość Aliny Ślesińskiej - od rzeźb, przez rysunki i szkice, aż po projekty wizjonerskie.
  • Performance Rzeźbiary

    Rzeźbiary to siostrzeński performance w wykonaniu Dany Chmielewskiej i Moniki Szpunar. Oparty na dialogu i wspólnym rytmie duet jest próbą sformułowania społecznego statusu kobiecej relacji. Tworzony na żywo posąg splatających się ciał łączy w sobie poczucie sprawczości i (nie)zależności, relację władzy i partnerstwa, gimnastykę i erotykę. Performance po raz pierwszy prezentowany był w ramach wystawy „Bez gorsetu, Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku”. W tym roku z Gmachu Głównego przeniesie się do Parku Rzeźby w Królikarni, gdzie ciała staną się jednym z elementów otaczającej natury.
  • Popołudniówka w ruchu. Najpierw czucie, potem rzeźba

    Zajęcia prowadzone przez Angelikę Mizińską będą czerpać z somatycznej pracy z ciałem w podejściu Body-Mind Centering® oraz praktyk improwizacji ruchowej i podejścia ekosomatycznego. Celem zajęć jest doświadczanie ruchowej wrażliwości. Poprzez eksplorację naszych tkanek oraz badanie relacji z otoczeniem, zajmiemy się poznawaniem ciała w działaniu. Zwiększymy świadomość i sprawność fizyczną, czerpiąc z otaczającej natury.
  • Popołudniówka w ruchu. Najpierw siła, potem rzeźba

    Praktyka ruchowa prowadzona przez Aleksandrę Mierzejewską, której celem jest odnalezienie komfortu i swobody w codziennym funkcjonowaniu. Zadbamy o świadomą pracę w ruchu i zwiększenie naszej kondycji. Podczas zajęć będziemy realizować ćwiczenia indywidualnie i w grupach.
  • Spacer po Parku Rzeźby

    Park Rzeźby w Królikarni umożliwia zwiedzającym zupełnie inny rodzaj poznania i obcowania ze sztuką, która zostaje uwolniona z klasycznych ram architektoniczno-wystawienniczych oraz pozostaje w bezpośredniej relacji z przestrzenią i naturą. Rzeźby rozmieszczone w parku pochodzą z różnych okresów – od drugiej połowy XIX wieku, aż po współczesność. Sylwetki ich twórców – w tym Aliny Ślesińskiej, której „Mojżesz” wita wchodzących do parku - przybliżymy podczas przygotowanych przez nas oprowadzań.
  • Szkicownik. Plenerowe warsztaty rysunku dla młodzieży i dorosłych

    Alina Ślesińska rysowała, szkicowała, projektowała, była czujną obserwatorką i wizjonerką. Zapraszamy na warsztaty, podczas których wspólnie obejrzymy wystawę jej prac, a następnie zgłębimy tajniki warsztatu rysownika. Spotkania będą okazją do zapoznania się z takimi zagadnieniami, jak perspektywa, proporcje, studium postaci czy szkic architektoniczny. Są to zajęcia dla każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w rysowaniu. Doświadczenie i umiejętności rysunkowe nie są wymagane.
  • W Brzask no. 34 w Muzeum Rzeźby w Królikarni

    „W Brzask” to cykl letnich plenerowych koncertów rozpoczynających się o wschodzie słońca. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 4.30 rano i potrwa około 5 godzin. Można dołączyć w dowolnym momencie. Wystąpią: Billy Morgan, Lemta Toro, dj domek-na-drzewie.
  • WAKACJE WIELOJĘZYCZNE – MULTILINGUAL SUMMER – КАНІКУЛИ РІЗНИМИ МОВАМИ [1.1]

    „Zapomniane, odkryte, obecne – o artystkach-rzeźbiarkach” – oprowadzanie dla dorosłych w języku polskim z tłumaczeniem na język ukraiński.
  • WAKACJE WIELOJĘZYCZNE – MULTILINGUAL SUMMER – КАНІКУЛИ РІЗНИМИ МОВАМИ [1.2]

    „At the crossroads of cultures”: guided tour in Sculpture Park and Museum in Królikarnia – oprowadzanie dla dorosłych w języku angielskim.
  • Wspólna przestrzeń. Warsztaty plastyczno-ruchowe dla rodzin

    Warsztaty plastyczne oraz zajęcia ruchowe, podczas których edukatorki z Działu Edukacji MNW wraz z zaproszonymi artystkami i artystami z różnych dziedzin sztuki zapoznają uczestników z medium rzeźby oraz kolekcją prezentowaną na wystawie i w Parku Rzeźby.