Loading...

Wybór wydarzenia

Lokalizacja: Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego - KRÓLIKARNIA Zmień
 • ContaKids

  Zajęcia plenerowe, podczas których rodzice z dziećmi będą wzmacniać więź i niewerbalną formę komunikacji. Uczestnicy wykonywać będą różnorodne zadania ruchowe, jak skakanie, rolowanie się, utrzymywanie równowagi.
 • Oprowadzenie kuratorskie po wystawie "Alina Ślesińska. Szkice przestrzeni"

  Po ekspozycji oprowadzi kuratorka wystawy dr Alicja Gzowska.
 • Oprowadzenie po wystawie "Alina Ślesińska. Szkice przestrzeni"

  W każdą sobotę zapraszamy na zwiedzanie wystawy z przewodniczkami i przewodnikami z Działu Edukacji. Wspólnie obejrzymy wystawę, poznając różnorodną twórczość Aliny Ślesińskiej - od rzeźb, przez rysunki i szkice, aż po projekty wizjonerskie.
 • Popołudniówka w ruchu

  Praktyka ruchowa prowadzona przez Aleksandrę Mierzejewską, której celem jest odnalezienie komfortu i swobody w codziennym funkcjonowaniu. Zadbamy o świadomą pracę w ruchu i zwiększenie naszej kondycji. Podczas zajęć będziemy realizować ćwiczenia indywidualnie i w grupach.
 • POPOŁUDNIÓWKA W RUCHU

  Zajęcia prowadzone przez Angelikę Mizińską będą czerpać z somatycznej pracy z ciałem w podejściu Body-Mind Centering® oraz praktyk improwizacji ruchowej i podejścia ekosomatycznego. Celem zajęć jest doświadczanie ruchowej wrażliwości. Poprzez eksplorację naszych tkanek oraz badanie relacji z otoczeniem, zajmiemy się poznawaniem ciała w działaniu. Zwiększymy świadomość i sprawność fizyczną, czerpiąc z otaczającej natury.
 • Spacer po Parku Rzeźby

  Park Rzeźby w Królikarni umożliwia zwiedzającym zupełnie inny rodzaj poznania i obcowania ze sztuką, która zostaje uwolniona z klasycznych ram architektoniczno-wystawienniczych oraz pozostaje w bezpośredniej relacji z przestrzenią i naturą. Rzeźby rozmieszczone w parku pochodzą z różnych okresów – od drugiej połowy XIX wieku, aż po współczesność. Sylwetki ich twórców – w tym Aliny Ślesińskiej, której „Mojżesz” wita wchodzących do parku - przybliżymy podczas przygotowanych przez nas oprowadzań.
 • Wspólna przestrzeń. Warsztaty plastyczno-ruchowe dla rodzin

  Warsztaty plastyczne oraz zajęcia ruchowe, podczas których edukatorki z Działu Edukacji MNW wraz z zaproszonymi artystkami i artystami z różnych dziedzin sztuki zapoznają uczestników z medium rzeźby oraz kolekcją prezentowaną na wystawie i w Parku Rzeźby.